Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası   
 
   
 
Tanıtım
 

1992 yılında kurulan Fakültemiz 1993-1994 eğitim öğretim yılında öğrenci alarak eğitime başlamıştır.Fakültemizde Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Sanat Tarihi, İstatistik, Batı Dilleri ve Edebiyatları, Doğu Dilleri ve Edebiyatları, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Coğrafya ve Sosyoloji bölümleri açık olup Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Sanat Tarihi, Batı Dilleri ve Edebiyatları ve Coğrafya bölümlerinde eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir. Eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülen Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı ve Sanat Tarihi bölümlerinde II. öğretim yapılmaktadır.

Fen Edebiyat Fakültesi, çok yönlü ve disiplinler arası bütünleşmeyi hedefleyen bir eğitim-öğretim kurumu olarak son derece donanımlı bir eğitim kadrosuna sahiptir.

Fen Edebiyat Fakültemiz kuruluşundan bugüne çağdaş ve bilimsel ilkeler çerçevesinde düşünen, evrensel düzeye yükselecek yeni fikirler üretebilen, kendisine ve çevresine katkıda bulunmayı amaç edinmiş bireyler yetiştirmeyi hedef edinmiştir. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için her bir öğrencimizin en üst bilgi ve donanıma sahip olması gerekliliği gerçeğinden yola çıkarak edinilen bilgi ve tecrübelerin başkalarına aktarılabilme becerilerinin geliştirilmesini de esas almaktayız.

Fakültemizde, Fen ve Sosyal Bilimleri eğitimi bir arada yapılmakta, dolayısıyla beşeri ve tabii bilimlerin karşılıklı etkileşimine imkân tanınmaktadır. Bu yolla bilimsel yolda ilerlemeyi sürdürürken sosyal ve kültürel değerlerin araştırılıp öğrenilmesinde de önemli katkılar sağlayan Fakültemiz, ufukları geniş, dar kalıpları kıran ve çağdaş düşünceler ortaya koyabilen akademisyen ve öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri bilimsel ve sosyal bir zemin oluşturmaktadır.

Ayrıca, disiplinler arası çalışmaları desteklemek üzere, not ortalaması yüksek olan lisans öğrencilerine, iki ana dalda eğitim görmelerini sağlayan çift ana dal ve yan dal programları sunulmaktadır. Mezuniyet sonrasında lisansüstü eğitimlerine devam etmek isteyenler için ilgili bölümlerin Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitüleri çerçevesinde açılmış yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır.

Mezun olan öğrencilerimiz aldıkları pedagojik formasyonla birlikte Milli Eğitimde ve özel sektörde öğretmenlik yapabilmektedir. Bunun yanında birçok kamu ve özel kuruluşlarda iş bulmaktadırlar.

Sizleri, öğretim hayatınızı sektörler ve yaşamla entegre etmeyi amaçlayan bu yenilikçi yapının bir parçası olmaya, güçlü akademik kadromuzla mükemmellik hedefimize beraber ilerlemeye davet ediyoruz.

 

         Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı

    Prof. Dr. Hanifi VURAL

 

 

 
 
   
 

Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.