Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası   
 
   
 
Bölüm Menüsü
Biyoloji Bölümü
 
Tanıtım

 

Biyoloji Bölümü 1993 yılında biyoloji eğitimi vermek üzere Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Bölümümüzde halen Genel Biyoloji, Botanik, Zooloji ve Moleküler Biyoloji olmak üzere 4 anabilimdalı bulunmaktadır. Biyoloji Bölümü eğitim öğretim faaliyetleri 3 profesör, 1 doçent, 6 yardımcı doçent, 1 öğretim görevlisi, 1 uzman ve 9 araştırma görevlisi ile sürdürülmektedir.

 

Bölümümüz bünyesinde öğrenci laboratuarlarının yanısıra Akaroloji, Algoloji, Bitki Genetiği, Biyokimya, Mikoloji ve Moleküler Hücre Biyolojisi Araştırma laboratuarları ve herbaryum bulunmaktadır.

 

Misyon

 

Miyonumuz; iyi eğitimli, kaliteli, yurt içinde ve yurt dışında aranan özelliklere sahip öğrenciler yetiştirmek ve bilimsel alanda yüksek nitelikli araştırmalar yapılmasını sağlamaktır.

 

Vizyon

 

Sahip olduğumuz bilgi ve becerilerle biyolojinin değişik disiplinlerinde üniversal etik kuralları çerçevesinde, günün ve geleceğin yüksek standartlarına uygun, gerçekçi ve kaliteli projeler üretmek ve bu çalışmalardan elde edilecek sonuçlarla bilim literatürüne, bölge ve ulusal ekonomiye, ulusal ve uluslararası problemlerin çözümüne katkı sağlamaktır.

 

Değerler

 

Çağdaş ve demokrat, mesleğinde yeterli, etik değerlere bağlı, çalışkan ve kaliteli biyologlar ve bilim insanları yetiştirmektir.

 

 

 

Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü

Taşlıçiftlik Kampüsü, 60250 Tokat, Türkiye.

Tel: 0356-2521616/3041  

Fax:0356-2521585

E-mail: zekeriya.altuner@gop.edu.tr

   
 
   
 

Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.