Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası   
 
   
 
Bölüm Menüsü
Matematik Bölümü
 
Tanıtım

Fen Edebiyat Fakültesi, 1993 yılında kurulmuştur. Matematik Lisans programına ilk öğrenci kabulü, 1993–1994 Eğitim-Öğretim yılında 4 yıllık programın 1. sınıfına ÖSYM’nin yaptığı yerleştirme ile bugün Tıp Fakültesi olarak hizmet veren binada Eğitim-Öğretim’e başlamıştır. Matematik Bölümü Lisans ilk mezunlarını 1996–1997 Eğitim Öğretim yılı sonunda vermiştir. Fen Edebiyat Fakültesi’nin Taşlıçiftlik kampusündeki binasının Aralık 1999‘da tamamlanmasıyla birlikte yeni binasına taşınarak hizmet vermeye başlamıştır. 2008 yılı itibariyle bölüme lisans ikinci öğretim programı da açılmıştır.  Matematik Bölümünde eğitim süresi dört yıldır.  İsteğe bağlı yabancı dil hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Ayrıca, Bölümümüz Fen Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi vermektedir.

 

Matematik, bireyin sadece öğrenim yaşantısında değil tüm hayatı boyunca gereksinim duyacağı çok yönlü düşünebilme, yeni gelişmeleri takip edebilme, eleştirel düşünebilme, problem çözme ve hesap becerilerini kazandığı bir alandır. Bilim ve teknolojinin vazgeçilmez bir aracı olarak kullanıldığı fen bilimlerinin yanında, biyoloji ve sosyal bilimler gibi yeni bilgi alanlarında da kullanımı sürekli artan matematik, hızla gelişmekte ve genişlemektedir. Ayrıca evrensel bir dil olmasının getirdiği avantajla aktif, üretken ve uluslararası araştırmalar yapabilecek, topluma faydalı bireyler yetişmesine yardımcı olmaktadır.

 

Evrensel standartlarda eğitim vermek ve günümüz iş dünyasının gerisinde kalmamak amacıyla, lisans eğitim programında öğrencilere zorunlu derslerle temel ve akademik matematik bilgisinin verilmesi yanında, seçmeli derslerle kendilerini geliştirmelerine yardımcı olunmaktadır.

 

Tüm bunların ışığında deneyimli ve yüksek kaliteli öğretim üyesi kadromuzla, çağdaş, çalışkan, çözüm üretebilen, daima gelişime açık ve iddialı bireyler yetiştirmek ve mezunlarımızı tercih edilenler grubunda en üst sıralara yerleştirmek en önemli vizyonumuzdur.

 

 

Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü

 

Taşlıçiftlik Kampüsü, 60250 Tokat, Türkiye.

 

Tel: 0356-2521616/3080  

 

Fax:0356-2521585

 

E-mail: oktay.muhtaroglu@gop.edu.tr

 

 

   
 
   
 

Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.