Biyoloji Bölümü

  • Biyoloji Bölümü
  • Tanıtım

Biyoloji Bölümü 1993 yılında biyoloji eğitimi vermek üzere Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Bölümümüzde halen Genel Biyoloji, Botanik, Zooloji ve Moleküler Biyoloji olmak üzere 4 Anabilim Dalı bulunmaktadır. Biyoloji Bölümü eğitim öğretim faaliyetleri 5 Profesör, 1 Doçent, 3  Doktor Öğretim Üyesi, 1 Öğretim Görevlisi ve 3 Araştırma Görevlisi ile sürdürülmektedir. Bölümümüz bünyesinde öğrenci laboratuvarlarının yanı sıra Akaroloji, Bitki Genetiği, Biyokimya, Mikoloji ve Moleküler Hücre Biyolojisi Araştırma Laboratuvarları ve Herbaryum bulunmaktadır.

Misyon

Miyonumuz; iyi eğitimli, kaliteli, yurt içinde ve yurt dışında aranan özelliklere sahip öğrenciler yetiştirmek ve bilimsel alanda yüksek nitelikli araştırmalar yapılmasını sağlamaktır.

Vizyon

Sahip olduğumuz bilgi ve becerilerle biyolojinin değişik disiplinlerinde üniversal etik kuralları çerçevesinde, günün ve geleceğin yüksek standartlarına uygun, gerçekçi ve kaliteli projeler üretmek ve bu çalışmalardan elde edilecek sonuçlarla bilim literatürüne, bölge ve ulusal ekonomiye, ulusal ve uluslararası problemlerin çözümüne katkı sağlamaktır.

Değerler

Çağdaş ve demokrat, mesleğinde yeterli, etik değerlere bağlı, çalışkan ve kaliteli biyologlar ve bilim insanları yetiştirmektir.


Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü

Taşlıçiftlik Kampüsü, 60250 Tokat, Türkiye.

Tel: 0356-2521616/3041  

Fax:0356-2521585

E-mail:ibrahim.turkekul@gop.edu.tr

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Taşlıçiftlik Yerleşkesi, Tokat / Türkiye Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.