Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü

  • Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü
  • Tanıtım

Genel Bilgiler

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 2012-2013 eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlamıştır. Bölümümüzde halen Moleküler Biyoloji, Moleküler Hücre Biyolojisi, Genetik ve Biyoteknoloji olmak üzere 4 anabilimdalı bulunmaktadır. Bölümün eğitim öğretim faaliyetleri kadrolu 1 Doçent, 3 Dr.Öğr.Üyesi (yurt dışı doktoralı) ile, diğer temel ve spesifik dersler ise üniversitemizin diğer bölümlerindeki çoğu yurt dışı tecrübeli Profesör, Doçent ve Dr.Öğr.Üyesi tarafından sürdürülmektedir.

Bölümümüz bünyesinde öğrenci laboratuarlarının yanısıra Moleküler Biyoloji, Moleküler Hücre Biyolojisi, Kanser Biyolojisi, Genetik ve İmmünoloji alanında bilimsel araştırmalar yapılan araştırma laboratuarları bulunmaktadır.

Amaç  

Moleküler Biyoloji ve Genetik Lisans Programının ana hedefi ülkemizde moleküler biyoloji ve genetik alanlarında gerekli bilgi ve beceriye sahip insan gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.

Misyon

Bilimsel faaliyetleri, çağdaş ve kalifiye mezunlarıyla ülkemizde Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyoteknolojinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına öncülük etmektir.

Vizyon

Sahip olduğumuz bilgi ve becerilerle biyolojinin değişik disiplinlerinde üniversal etik kuralları çerçevesinde, günün ve geleceğin yüksek standartlarına uygun, gerçekçi ve kaliteli projeler üretmek ve bu çalışmalardan elde edilecek sonuçlarla bilim literatürüne, bölge ve ulusal ekonomiye, ulusal ve uluslararası problemlerin çözümüne katkı sağlamaktır.

Değerler

Çağdaş ve demokrat, mesleğinde yeterli, etik değerlere bağlı, çalışkan ve Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında kalifiye bilim insanları yetiştirmektir.

Adres

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi,

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Taşlıçiftlik Kampüsü, 60250 Tokat, Türkiye.

Tel: 0356-2521616/3033  

Fax:0356-2521585

E-mail: ercan.cacan@gop.edu.tr

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Taşlıçiftlik Yerleşkesi, Tokat / Türkiye Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.